Кошик
79 отзыва
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

4 цікавих факти про теплиці: від перших зимових садів до сучасних проектів теплиць

4 цікавих факти про теплиці: від перших зимових садів до сучасних проектів теплиць

17.08.12

Хто придумав теплиці?
За даними археологів, перші рослини в нашому домі з'явилися приблизно 5 тисяч років тому в Китаї. Роль перших рослин, вирощуваних в будинках, невідома. Швидше за все, їх вирощували як цілющі або культові рослини. З часом рослини в будинку почали виконувати і декоративні функції.
Поступово з розвитком суспільства і торгових відносин мистецтво вирощувати в кімнатних умовах рослини поширилося по Близькому і Середньому Сходу і досягло Греції та Риму.
Придбати кімнатні рослини було дуже важко і дорого, тому дозволити собі таку розкіш могли лише заможні та впливові люди.
Взимку 1240 року в Кельні в честь прибуття короля Голландії Вільгельма, був влаштований пишний прийом у приміщенні, прикрашеному квітами і невеликими квітучими деревами. Це був найперший в Європі зимовий сад. Автором цього дива був видатний садівник Альберт Мангус. Тоді ніхто не вірив, що таку красу може створити звичайна людина без допомоги магії. І інквізиція звинуватила Мангус в чаклунстві.
Пізніше зимові сади вийшли з опали інквізиції і міцно влаштувалися в будинках багатих вельмож.
За збереженими історичними відомостями можна припустити, що перші зимові сади зводили ще в Єгипті, а перші конструкції, які чимось нагадують споруди зимового саду, з'явилися в Стародавньому Римі.
Ботанічні сади і оранжереї створювалися в епоху Відродження, а в 16 столітті праобразом зимового саду в Європі були так звані «будинки помаранч» - звичайні теплиці, в яких вирощували екзотичні рослини і плоди. На початку 17 століття в Англії в замках, садибах і заміських будинках почали з'являтися перші прототипи оранжерей і зимових садів. У Росії ще в 19 столітті користувалися популярністю веранди, які за своїм функціональним призначенням практично відповідають зимовому саду.
Аристократи намагалися здивувати один одного, купуючи найбільш рідкісні і дорогі рослини.