Кошик
110 відгуків
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

Основні помилки підчас монтажу стільникового полікарбонату

Основні помилки підчас монтажу стільникового полікарбонату

20.01.11

        Вибір конструктивної схеми 

    Перше питання, що виникає у забудівельника - якій формі покриття віддати перевагу - арочній або скатній? Не торкаючись архітектурних переваг тієї й іншої, звернемося до їх конструктивних особливостей.

    До достоїнств двосхилого покриття належить простий монтаж металоконструкцій, стику торців покрівлі з фронтонами і пов'язаними будівлями, відсутність обмежень по товщині панелей. До недоліків - необхідність установки конькового вузла та зменшення кроку несучих конструкцій (збільшена затрата металу).
    Особливу увагу при виконанні скатного покриття треба звернути на орієнтацію листів: ребра жорсткості повинні розташовуватися уздовж ската покрівлі. Схил покрівлі повинен складати не менше 5 °. При схилі від 25 до 35 ° ймовірне утворення снігових скупчень, тому оптимальний схил - 20-25 або від 40 °.
    Серед достоїнств арочного покриття: оптимальне використання  таких властивостей полікарбонату, як міцність (скорочення кількості несучих конструкцій), відсутність конькового стику панелей.Основні недоліки: ускладнення виготовлення металоконструкцій, виконання стиків торців покриття з пов'язаними будівлями і фронтонами.


    При монтажі арочної конструкції панелі слід згинати тільки поперек ребер жорсткості. Необхідно враховувати мінімальний радіус вигину панелей; при згинанні алюмінієвого профілю з допомогою шаблону радіус кривизни шаблона повинен бути трохи меншим, ніж радіус арки.

 

                  Вибір панелей 

    При виборі типу, товщини, габаритних розмірів і кольору панелей необхідно врахувати безліч чинників.
    Зазвичай покупців цікавлять стандартні панелі (з ортогональним розташуванням стінок і ребер) і панелі, що мають додаткові діагональні ребра жорсткості. Останні зазвичай випускаються тієї ж маси, що і стандартні аналогічної товщини. Це досягається шляхом зменшення товщини стінок і ребер. З цієї причини панелі з діагональними ребрами мають підвищену жорсткість в поперечному напрямку (спирання на крокви), але в деяких випадках можуть поступатися стандартним панелям в несучій спроможност (спирання на риштування). Крім того панелі, що мають діагональні ребра, гірше піддаються вигину.

    Багатошарові панелі і панелі з діагональними ребрами відрізняються кращими теплоізоляційними властивостями.

    Товщину панелі визначають виходячи з розрахованих навантажень на покриття і необхідного термічного опору огороджувальної конструкції. У кліматичних умовах середньої смуги України для неопалюваних приміщень товщина панелі повинна становити 8 - 10 мм, для опалювальних - 16 - 25 мм.

    Крок крокв рекомендують робити кратним кроку з'єднувального профілю. Стандартна ширина панелі 2100 мм. З урахуванням ширини ребра жорсткості профілю, крок профілю зазвичай приймається 1075 або 2125 мм для полікарбонатного профілю та 1060 або 2110 мм - для алюмінієвого. Для зменшення кількості відходів вже на стадії проектування необхідно зв'язатися з постачальником, щоб визначити оптимальний крок несучих конструкцій або (якщо дозволяє час) замовити на заводі панелі потрібного розміру.

    Якщо ширина панелі більше 1 м, її прикручують до риштування саморізами незалежно від виду профілю. При термічному розширенні 2 мм/мм зміщення панелі відносно обриштуваня приведуть до викривлення панелі, що псує вигляд споруди і, в кінцевому рахунку, здатне викликати протікання. Тому при можливості слід зменшувати ширину панелей до 600 - 700 мм і застосовувати для кріплення роз'ємний полікарбонатний або алюмінієвий профіль.

    У модульних системах ширина панелі складає 500 - 700 мм, що дозволяє збирати конструкції різної форми і фактично будь-якої площі без свердління отворів в панелях і без громіздких стикувальних елементів.

    Вибір кольору, на перший погляд, залежить тільки від смаку замовника. Проте слід врахувати, що, по-перше, темні (бронзового, синього і бірюзового кольору) панелі швидше нагріваються на сонці і внаслідок цього мають більше термічне розширення, ніж прозорі і опалові панелі, по-друге, специфічно пофарбовані панелі змінюють колір природного освітлення в приміщенні, що не завжди прийнятно для деяких громадських установ (магазинів, виставкових галерей). У той же час панелі нестандартних кольорів додають особливу архітектурну виразність спорудам.

 

                    Навантаженняalt text

 

    Полікарбонат може витримувати досить великі рівномірно розподілені і ударні навантаження. Однак висока пластичність матеріалу, що робить його безпечним у використанні і дозволяє гнути панелі без нагріву, призводить до виникнення значних прогинів, що не приводять до руйнування, але псують зовнішній вигляд конструкції. Тому вирішальним фактором при виборі товщини панелі і кроку обриштуваня стає розрахунок за другою групою граничних станів. Допустимий максимальний прогин панелі - 1/20-1/50 від короткої сторони панелі залежно від виду спирання та типу конструкції.

 

 

                   Протікання

    Відведення води, що потрапляє всередину покриття в місцях стику панелей, проводиться по жолобках, передбаченим у базовому сполучному профілі. З них вода потрапляє в торцевій профіль, з якого виводиться за межі конструкції. Однак в період з перемінним замерзанням у водовідвідних жолобках може утворюватися лід, виникати незначні протікання талої води. Ось чому не рекомендують використовувати звичайний полікарбонатний профіль в покриттях над опалювальними приміщеннями.


    Там, де протікання категорично неприпустиме, слід застосовувати алюмінієвий профіль з гумовим ущільненням або модульні системи.

    Якщо панелі кріпляться до риштування за допомогою саморізів, необхідно застосовувати шайби діаметром не менше 2 см з гумовим або неопреновим ущільнювачем, що розприділюють навантаження. Не можна використовувати ущільнювачі з м'якого ПВХ.

 

                           Конденсат

 

    У приміщеннях з несприятливим режимом вологості або при певному поєднанні вологості повітря і різниці температур в приміщенні і зовні, на внутрішній поверхні панелі може утворюватися конденсат. Якщо неправильно підібрана товщина панелі, в холодну пору року її внутрішня поверхня може обледеніти.

    Для зменшення ймовірності утворення конденсату слід використовувати панелі відповідно до теплотехнічних розрахунків і забезпечувати умови для нормальної аерації приміщення.

    На сьогоднішній день на ринку представлені спеціальні панелі з антиконденсатним покриттям на внутрішній поверхні, завдяки якому у разі конденсації вода не збирається в краплі, а розподіляється по поверхні панелі тонким шаром.
    Для видалення конденсату з поверхні необхідно надавати покриттю достатній нахил, а вздовж нижнього краю панелі передбачати водозбірні канали.
    Іноді конденсат може утворюватися всередині самої панелі. Є досвід герметизації панелей шляхом заповнення обох торців панелі силіконом або монтажною піною. Однак при цьому залишається певна ймовірність появи вологи в порожнинах панелі, а видалення її з панелі виявиться неможливим. Тому все ж доцільніше забезпечувати безперешкодне відведення води з панелі в торцевій профіль.

 

                               Пил 

    Для захисту від проникнення пилу і комах всередину панелі пропонують застосовувати герметизуючу (для верхнього краю панелі) і перфоровану (для нижнього) самоклеючі стрічки.
    Герметизуюча стрічка оберігає панель від потрапляння всередину води, бруду. Перфорована стрічка обмежує проникнення пилу в нижній торець панелі, не заважаючи при цьому видаленню конденсату з панелей.
Стрічка потребує захисту від впливу навколишнього середовища, тому необхідно закривати торці спеціальними профілями (алюмінієвими або полікарбонатними).
    З поверхні панелі пил видаляють за допомогою води, бавовняної тканини і  миючих засобів, що не містять аміаку або розчинників.

 

            Вибір стикувального і                             торцевого профілівalt text

 

 

    Полікарбонатні профілі, як уже згадувалось, рекомендують використовувати при монтажі навісів, а також покриттів над неопалюваними приміщеннями.
    Полікарбонатні профілі можуть бути роз'ємними і нероз'ємними. Нероз'ємні профілі підходять для монтажу вертикальних огороджувальних конструкцій і скатних навісів невеликих розмірів. Нероз'ємні профілі не є монтажними, до несучих конструкцій вони не кріпляться. Покриття фіксується за рахунок самих панелей за допомогою саморізів (діаметр не менше 5,8 мм) і шайб (діаметр не менше 20 мм), профілі служать лише для герметизації стику.
    Забезпечити нормальне кріплення без саморізів можна за допомогою роз'ємного профілю достатньої ширини (від 60 мм) і панелі шириною не більше 700 мм. При збільшенні ширини панелей без установки додаткових кріплень несуча здатність покриття зменшується.
    Для монтажу великих покриттів і створення арок доцільніше застосовувати роз'ємні профілі.
    База роз'ємного профілю прикручується в місцях перетину з риштуванням або безпосередньо до крокв (останній варіант простіший для монтажу) з кроком саморізів 500 - 1000 мм. Притискна планка кріпиться за допомогою гумової киянки з кроком ударів 5 - 10 см.
     При монтажі покриттів над опалюваними будівлями і у великих спорудах краще використовувати алюмінієві профілі або модульні системи.
    Для запобігання зриву полікарбонатних і алюмінієвих торцевих профілів під вагою бурульок і при сповзанні снігу, необхідно фіксувати їх на панелях.
    У багатьох випадках виправданим є використання профілів, гнутих з листового металу. При цьому ширина полиць повинна дорівнювати 50 - 100 мм, щоб спростити кріплення торцевої накладки на панелях саморізами.
    Для кріплення вільного боку крайніх панелей оптимально застосовувати з'єднувальні профілі. 

 

                 Підбір саморізів

    Вітрові навантаження, термічне розширення панелей і профілів, та деформації, що виникають в панелях і профілях при створенні вигнутих покриттів, викликають у саморізах значні напруження. Тому діаметр саморізів, що кріплять панелі і профілі до несучих конструкцій, має бути не меншим 6,3 мм. Довжину і крок саморізів, а також вид шайби слід підбирати окремо для кожного випадку.
    До сталевих прогонів панелі і профілі кріплять саморізами зі свердлом із шестигранною голівкою. Для кріплення панелі необхідні саморізи як мінімум на 23 мм довші, ніж  товщина панелі, для кріплення профілю - на 15 мм довші, ніж товщина стінки профілю. Як правило, для кріплення базового профілю використовують гвинти 6,3 х19мм і 6,3 х25 мм.

    Для кріплення до дерев'яної обрешітки використовують саморізи без свердла, діаметром 5,5 - 6,3 мм.

    Притискний профіль до базового кріплять саморізами з кроком 150 - 250мм, базовий до крокв - з кроком 500 мм, до прогонів (риштування) - в місцях перетину, попарно ліворуч і праворуч від осі симетрії бази.

    Крок саморізів, що кріплять панель до карнизного та конькового прогонів, становить зазвичай 200 - 250мм, крок саморізів, що кріплять панель до риштування в прольоті, визначають за розрахунком. Анкери, що кріплять модульне покриття, встановлюють в місці перетину міжпанельного шва з прогоном.

 

      Конькові, карнизні та                           повздовжні стики панелей під           різними кутами

 

    Алюмінієві і ПВХ-системи внаслідок високої вартості використовують рідко, зазвичай при зведенні зимових садів.
    При великих кутах (від 150 °) застосовують стандартні алюмінієві і полікарбонатні профілі. При менших кутах рекомендують використовувати листовий метал, аналогічно тому, як це робиться при встановленні жорстких покрівель. Накладний лист притягують до нижнього саморізами з кроком 150 - 300 мм в залежності від товщини металу. Можна застосовувати стандартні вироби, пропоновані для монтажу металочерепиці.

 

«Мостики холоду» alt text

 

На теплоізоляційні властивості конструкції впливає не тільки товщина панелі і геометричні характеристики покриття, але і вибрані системи кріплення, з'єднання і примикання панелей.   Алюмінієві профілі повинні мати повітряний зазор між притискним профілем і базою або термоізолюючу вставку. При кріпленні панелей саморізами c точки зору теплоізоляції краще використовувати «Термошайби». При використанні стикувальних елементів з металевого листа слід заповнювати повітряні прошарки між накладками монтажною піною або спіненим ущільнювачами. Застосування метизів обмежується «захованими» у шві між панелями гаками, так що небезпека промерзання зведена до мінімуму. Полікарбонатні елементи модульних систем мають більшу кількість шарів і забезпечують більш якісну теплоізоляцію при аналогічній товщині панелі.

Попередні статті