Кошик
110 відгуків
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

Класи стільникового полікарбонату на ринку

Класи стільникового полікарбонату на ринку
На сьогоднішній день велика кількість виробників стільникового полікарбонату привела до виникнення поняття класів полікарбонату. І тому особливо важливо ознайомитися з його категоріями, щоб зробити правильний вибір.

19.12.10

    Умовно весь полікарбонат можна поділити на 3 класи:
                                            Економ-клас

    Панелі економ-класу з'явилися на ринку полікарбонату як результат надмірної і нечесної конкуренції виробників. У боротьбі за покупця почала  виготовлятися продукція, яка за всіма своїми характеристиками поступається стандартним листам стільникового полікарбонату.                        Який полікарбонат належить до економ-класу? Листи більш низької щільності з розрахунком на один метр квадратний матеріалу. Напевне,  покупці зустрічали листи товщиною 3,5 мм, які багато фірм пропонують як альтернативний полегшений матеріал для теплиць.
Збільшений відсоток використання вторинної сировини в процесі виробництва кінцевого продукту зменшує витрати на виробництво. Але не варто забувати, що такі листи прослужать вам максимум 2-3 роки.
    Коекструзійний захисний шар від сонячного УФ-випромінювання, що наноситься на одну зі сторін аркуша, відсутній. Найчастіше покупцеві кажуть, що УФ-стабілізатори додані в масу продукту. Захисна плівка на таких листах не має ні маркування, ні кольорової сторони, що вказують  на наявність захисту. Плівка на цих панелях з двох сторін одного кольору, без будь-яких відміток. Почувши таке, ви повинні розуміти, що вам пропонують продукцію економ-класу.
     Зовні ці панелі не відрізняються від стандартних панелей стільникового полікарбонату, і ви не побачите відмінностей. Але володіючи нашою інформацією, ви зможете без проблем відрізнити нечесного продавця.
 

                                        Стандартний клас

    Виробництвом стандартних листів займається більшість заводів, що виготовляють стільниковий полікарбонат. Це дійсно якісні листи, які відповідають всім нормам виробництва.
Наша фірма пропонує вам якісні листи полікарбонату стандартного класу марки «Carboglass», «SOTON» що мають 10 річну гарантію від заводу-виробника при дотриманні правил монтажу та експлуатаціі. 

    Особливості листів стандартного класу: додавання вторинної сировини, у відповідності з існуючими стандартами, додає матеріалу еластичність, що гарантує відмінну адаптацію полікарбонату до критичних температур. Не вірте тим продавцям, які запевняють вас, що в їхньому полікарбонаті немає вторинної сировини взагалі, так як її наявність закладено в технології виготовлення цього матеріалу.
    Щільність листів, з розрахунку на один квадратний метр, відповідає загальноприйнятим нормам та стандартам виробництва для кожної товщини панелі. Так для панелей товщиною 4 мм щільність на один квадратний метр матеріалу дорівнює 0,8 кг/м2, 6 мм-1, 3 кг/м2, 8 мм-1, 5 кг/м2, 10 мм-1, 7 кг/м2, 16 мм-2, 7 кг/м2.
Захисне УФ-покриття листів нанесене з одного боку і досягає товщини 50-55 наномікрон. Ця сторона в обов'язковому порядку маркується кольоровою плівкою або логотипами виробника.
Існують панелі різних структур і товщин (найчастіше до 16 мм). Заводська гарантія на втрату оптичних властивостей, а для кольорових листів - на втрату кольору, досягає 10 років при дотриманні правил та інструкцій щодо монтажу. Термін же служби самих панелей набагато довший цього терміну і може досягати 15 років.


                                            Преміум-клас  

    Слід зазначити, що не всі листи закордонного виробництва можна охарактеризувати, як люксти преміум-класу. Такий стереотип було  закладено в менталітет людей ще в радянські часи, коли все імпортне було дивиною.
Багато фірм на сьогодні пропонують покупцям стандартні полікарбонатні листи, видаючи їх за надсучасні і бездоганно якісні. Це зумовлено, швидше за все, недовірою вітчизняному виробнику, на чому наголошують такі продавці. Слід розуміти, що під словами преміум-клас криється набагато більше, ніж просто закордонний виробник. Так, наприклад, у Швейцарії оптова ціна листа стільникового полікарбонату товщиною 4 мм становить  приблизно  800 гривень. Якщо додати до цієї вартості транспортні витрати, митні збори та податки, то той самий лист в Україні буде коштувати 1150 гривень. Але питання в іншому: якщо в Європі полікарбонат коштує так само як і вітчизняний, невже він став більш якісним після сплати податків? Чи ми платимо за імпортні логотипи?

    Отже, до преміум-класу належать листи не стандартні листи (в товщинах від 4 мм до 10 мм), а такої товщини та структури, які не мають аналогу у вітчизняних виробників. Досвід виробництва європейських виробників набагато більший і багатший, тому що в цій сфері вони працюють набагато довше. Тому на ряду зі стандартними листами, ці виробники випускають ноу-хау  - панелі преміум-класу.
    Особливості та переваги листів преміум-класу:

- Захисне УФ-покриття наноситься з двох сторін листа стільникового полікарбонату, зменшуючи коефіцієнт пожовтіння і світлопропускання при атмосферному впливі, порівняно зі стандартними листами майже в два рази. Так само двосторонній захист забезпечує свободу при конструюванні, різанні і монтажі листів, що сприяє мінімізуванню відходів. Таке покриття на полікарбонатних листах роблять багато європейських виробників. Наприклад, листи торгових марок «LexanThermoclear» ( SABIC Innovative Plastics ), Macrolux (EMP - Швейцарія), Politec (Швейцарія), Makrolon (Bayer-Німеччина), Akyver (Kaysersberg Plastics - Франція), Polygal (Ізраїль) і багато інших можуть мати двостороннє УФ-покриття листів, але воно наноситься на листи товщиною 6 і більше мм.
    Випускаються листові полікарбонатні модульні системи товщиною від 30 до 66 мм, що мають замкове з'єднання, розроблені для забезпечення додаткових характеристик за рахунок потенційно низьких системних витрат та незмінно високої якості.
    Крім захисного УФ-покриття, панелі цього класу мають покриття, що допомагають у вирішенні складних завдань. Існують захисні покриття з іще більшою стійкістю до УФ-випромінювання, втрати прозорості і пожовтіння, що підтверджується 15 річною гарантією (Lexan * SunXP і тільки ця марка). Із зовнішнього боку панелі є антифогове (самоочисне) покриття, що наноситься для формування крапель води великого розміру, які змивають бруд, залишаючи поверхню чистою тривалий час. Покриття є і з внутрішньої сторони - антиконденсат, завдяки йому при випаровуванні не утворюються краплі води, які заважають світлопропусканню. Так само випускаються листи двоколірні і з металізованим покриттям для збільшення відбиття сонячних променів і створення тіньових дашків.

    Отже, тільки листи, що мають властивості, відмінні від полікарбонату стандартної категорії, можна віднести до преміум-класу.

    Ретельно перевіряйте сертифікати відповідності матеріалу: чи є там відмітка про властивості, про які говорить продавець; маркування листів,  і ви не помилитеся.

А в іншому - вибір за вами. Вдалих вам покупок!