Кошик
110 відгуків
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

Відомі предки сучасних теплиць

Відомі предки сучасних теплиць
Що ж спільного між сучасним тепличником та відомим імператором Тіберієм?

18.03.17

Винахід теплиць традиційно приписують римлянам. Імператор Тиберій був любителем огірків і вимагав їх до свого столу щодня. Щоб догодити своєму правителю римські садівники придумали такий спосіб: вони висаджували огірки на пересувні каталки - візки. Ці каталки на сонячний і теплий період доби вивозили на вулицю, а на ніч перекочували в тепле приміщення. Такі пересувні, всіяні огірками візки, визнані попередницями сучасних теплиць і тепличних комплексів.
 
теплиця, ботанічний садУ 1240 році в Німеччині до приїзду в Кельн короля Голландії Вільгельма побудували і засадили перший зимовий сад з квітами в Європейській країні. Творцем такої чудасії був садівник Альберт Мангус. Будівельник теплиці був замучений інквізицією - його порахували чаклуном і єретиком, так як він зазіхнув на процес зміни пір року, ніхто не повірив, що він створив це без допомоги чаклунства. Будівництво оранжерей на час спіткала опала.
 
У 13 столітті в Італії і Франції подібності сучасних теплиць використовували для культивування і вирощування екзотичних тропічних рослин і квітів, які привозили мандрівники з-за океану. Такі будови називали Giardini botanici - ботанічними садами. Підтримка температурного режиму цілодобово і в зимовий період, та й саме будівництво теплиць в ті часи представляється справою важким і природно тільки багаті і знатні громадяни могли собі дозволити це розвага.
 
У 1450 року згадують про будівництво «теплиць», в яких людина могла контролювати температуру. Записи династії Чосон містять розповіді про мандаринових деревах, що ростуть в теплиці в зимовий період з встановленою системою опалення.
 
У 16 столітті в Голландії зводили «Будинки помаранч», теплиці для екзотичних рослин. Назва походить від назви вічнозеленої рослини роду Citrus сімейства рутових, званого помаранчею. Такі «дому» стали неодмінними супутниками замків і палаців, їх використовували як місця для побачень, спілкування і проведення вільного часу.

Більше цікавого - в наших статтях