Кошик
110 відгуків
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

Як правильно накрити плівкою каркас теплиці

Як правильно накрити плівкою каркас теплиці
Якщо плануєте установити власну плівкову теплицю, перед Вами неодмінно постане два цілком закономірних питання: який каркас обрати і якою плівкою її покрити. Насправді, каркас і покриття для нього взаємозалежні компоненти, тому...

18.03.16

Як правильно накрити плівкою каркас теплиці

 

    Якщо плануєте установити власну плівкову теплицю, перед Вами неодмінно постане два цілком закономірних питання: який каркас обрати і якою плівкою її покрити. Насправді, каркас і покриття для нього взаємозалежні компоненти, тому обираючи певну конфігурацію для каркасу потрібно звертати увагу на відповідне накриття для неї.

    Найпоширенішим і найпростішим способом монтажу теплиці є закріплення плівкового покриття на дерев’яну основу, оскільки це мінімум затратно і кожен садівник без особливих зусиль зможе виконати найпростіший каркас з дерева. Проте на відмінну від конструкцій з пластику та металу, дерево не є довговічним та при невідповідному обслуговуванні швидко вичерпує свій ресурс.

    Встановлюючи плівкову теплицю, потрібно чітко визначити для себе її призначення та термін експлуатації, так як  від цього залежить найоптимальніший вибір плівкового накриття.

    Для теплиць, які заплановані на тривале використання потрібно обирати плівку,  яка є термостійкою, багатошаровою та з армуванням,  щоб ні вітер, ні сніги, ні перепади температури не змогли завдати критичної шкоди їй.

    Для виключно весняних варіантів теплиць, які розраховані на невелику кількість сезонів, варто обирати тонші види плівок . Український помірний клімат дозволяє встановлювати значно облегшені весняні теплиці, тому не варто перейматися на рахунок ціни-якості в цьому випадку. 

 

Розрахунок матеріалу

Фермерські теплиці

     Щоб з легкістю визначити кількість плівки для накриття фермерської теплиці, потрібно виміряти довжину каркасу і дане значення розділити на ширину плівки. На виході отримаємо кількість полотен, які потрібні для теплиці.

    Варто також взяти до уваги, що полотна, які укривають каркас, монтуються з невеликим заступом одна на одну. Зазвичай рулонна плівка намотана в один чи  два шари. Також зустрічаються  випадки коли плівка являє собою рукав, розрізавши який по згину, можна отримати полотно в два рази ширше.

    Щоб дізнатись скільки всього метрів плівки, потрібно для накриття теплиці зверху, треба перемножити кількість полотен на їх довжину. Для накриття торців, варто вирахувати їх площу і підсумувати їх.

     В скатному різновиді каркасів така довжина визначається додаванням усіх сторін у поперечному перерізі та 10% для фіксації периметру.

Дачні теплиці

    Для визначення площини плівки під дачну теплицю, потрібно виміряти довжину дуги та загальну довжину каркасу, при цьому, додавши до довжини висоту каркасу з невеликим заступом (30-50 см для кріплення плівки на торцях) . Плівка відповідних розмірів до дуги (ширина плівки) та до довжини/висоти каркасу (довгота плівки) накривається повздовж конструкції та кріпиться по бокам.  Торці накриваються плівкою, яка залишиться після накриття загальної довжини та ділиться навпіл  для кожної із сторін.

    Для прикладу розглянемо теплицю 3 Х 4 м та висотою 2 м. В цьому випадку ширина плівки становитиме 6 м, а довжина 6,5 (50 см для кріплення). Після накриття по довжині залишиться плівка розміром приблизно 2,5 Х 6 м, яка ділиться навпіл, щоб вийшло два рівних шматка 2,5 Х 3 м для торців.

 

 

Підготовка до монтажу плівки

    Щоб уникнути деяких проблем, варто дотримуватись чіткого алгоритму дій при підготовці:

- не нарізайте плівку наперед, а спочатку натягніть плівку через каркас і додайте до кожної сторони відступ (приблизно 20-25 см) і тільки тоді можна різати;

- після нарізки, розкладіть усі полотна на рівній площині з невеликим  заступом один на одне, очистіть місця стику і заклейте скотчем з обох сторін;

- варто ретельно підійти до вибору дня для накриття плівкою, так як в спекотний день плівка розшириться і при неправильному натягу, зміна температури порве її. Також не варто накривати  в холодну погоду, тому що потім  плівка провисне під впливом тепла;

- приступайте до накриття безпосередньо перед висадкою рослин, щоб плівка прослужила якомога довше;

    Ось і можна вже приступати до кріплення плівки на теплицю.

 

Накриття каркасу плівкою

    В цьому випадку існують декілька варіантів кріплення плівки до каркасу, але в будь-якому випадку склеєні полотна завішують на каркас і добре натягують. Краї натягнутого полотна повинні звисати зі сторони торців. Уздовж однієї з довгих сторін на край плівки укладається довга міцна рейка або брус, обережно огортається плівкою і закріпляється до основи каркасу саморізами. Якщо ви плануєте періодично знімати накриття, то не варто так кріпити плівку, можна просто рейку/брус просто закопати в землю.

    Подібну операцію потрібно зробити і для торців, рівномірно натягнувши плівку повздовж, а  згодом вирізати і обшити двері та кватирки. Стики плівки, як і раніше, заклеюємо скотчем. 

 

Кріплення плівки

    Кріплення плівки залежить напряму від матеріалу каркаса:

- до дерев’яного каркасу плівку кріплять за допомогою саморізів або цвяхів через дерев’яні рейкі. Можливий спосіб кріплення також за допомогою скоб і міцного тонкого матеріалу (смуги лінолеуму);

- до металевого каркасу плівка кріпиться за допомогою зажимів, які відповідають формі тепличних дуг і загодять в них як пазл, закріплюючи плівку між собою. Такі зажими можна виготовити власноруч  або замовити в спеціалізованому магазині;

- універсальний варіантом кріплення являється натягнення поверх плівки сітки або шпагату. Згодом варто лише добре закріпити це все біля основи.

 

    Важливо, плівку біля дверей та кватирок обернути навколо рами  та зафіксувати її через накладки, а торці обшити гумовим або цупким нетканим матеріалом. Якщо не провести ці дій, то є ризик, що саме там і утворяться найперші тріщини, або навіть діри. Пояснюється це тим, що двері і кватирки використовуються найчастіше і якщо не подбати про їхню міцність, вони вийдуть з ладу.

    Для запобігання черезмірного нагрівання каркасу на сонці, пофарбуйте його в білий колір, або обгорніть білим нетканим матеріалом.

    Існують плівки, які достатньо міцні для зшиття, при цьому можна не перейматись через можливість розриву по шву. По заздалегідь знятим вимірам каркасу з них можна зшити чохол, який залишиться тільки закріпити біля основи теплиці. Часто для такого способу накриття, утворюють насип зі схилом біля стінок теплиці, щоб відводити дощові води.

    Отже, знаючи як правильно накривати плівкою теплицю можна значно облегшити собі життя і зекономити кошти і час, так щоб теплична справа приносила тільки радість і задоволення.

 

Таож вам буде цікаво почитати:

Найкращий матеріал для каркасу

Стабілізована тришарова плівка. Переваги  стабілізованої тришарової плівки

 

Попередні статті