Кошик
110 відгуків
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

Правила правильного користування та монтування монолітного полікарбонату

Правила правильного користування та монтування монолітного полікарбонату
Людям, які часто чи з періодичністю стикаються із монтуванням монолітного полікарбонату знають, що як і в кожній справі, тут також є свої нюанси. Які? Ми допоможемо вам розібратися з ними.

23.10.15

Отож, №1 ― особливості порізки та розпилювання монолітного полікарбонату

Полікарбонатні листові продукти можуть бути точно і легко розрізані з використанням стандартного слюсарного обладнання: ножівки по металу, ручної пилки, циркулярної пилки, лобзика.

Загальні вказівки і конкретні рекомендації по кожній ділянці різання:

-          при використанні автоматичної пили або ножівки лист слід притиснути до верстата так, щоб уникнути небажаної вібрації і нерівного обрізання країв;

-          всі інструменти повинні бути налаштовані на різання пластиків панельними ножами з дрібними зубцями;

-          зуби пилки повинні бути добре заточені;

-          захисне покриття повинно залишатися на аркуші для запобігання появи подряпин і іншого ушкодження поверхні;

-          по закінченню роботи краї всіх листів повинні бути чистими, без задирок;

-          стружка і пил повинні видуватися стисненим повітрям.

Рекомендації з розпилювання циркулярними пилами:

-          завжди використовувати низькошвидкісну подачу для отримання чистого розрізу;

-          починати різання тільки при робочій швидкості пилки;

-          поодинокі листи товщиною менше 3мм розрізаються стрічковими або ножівковими пилками.

№2. Лазерне різання

Листи полікарбонату можуть різатися за допомогою лазера. Потужність лазера і швидкість різання необхідно підбирати особливо уважно, щоб виключити ефект вибілювання листів в області різання. При обробці лазером край відрізу завжди має коричневий відтінок, тому у разі необхідності отримання чистого краю від обріза від лазерного різання краще відмовитися.

№3. Свердління

1.        Для свердління листових продуктів використовуються стандартні високошвидкісні свердла для металу і свердла з твердосплавної ріжучої пластини оскільки вони зберігають гостроту ріжучих крайок. Найбільшим  фактором, який необхідно враховувати при свердлінні листових продуктів є те, що в процесі свердління відбувається тепловиділення. Для отримання чистого добре обробленого отвору без механічної напруги, необхідно знизити кількість виділяння тепла. Якщо дотримуватися цим основним рекомендаціям , можна легко отримати чисті, без напруги отвори:

•        періодично очищати отвори від стружки;

•        час від часу охолоджувати стисненим повітрям;

•        для отримання отворів потрібного розміру листи повинні бути закріплені відповідним чином, і мати опору для зменшення вібрації;

•        отвори можуть бути просвердлені від краю листа на відстані не ближче, ніж подвійний діаметр отвору;

•        діаметр отвору повинен враховувати допуск на теплове розширення / стиснення і бути більше діаметра кріпильного елементу (болта, гвинта і т. д)

2.       Отвори в листі стільникового полікарбонату можна свердлити ручною або автоматичною дриллю, при цьому використовуюти свердла для металу. При свердлінні, для уникнення вібрації, безпосередньо під дриль необхідно помістити опору. Чисті отвори виходять дуже легко. Застосування охолоджуючих засобів не рекомендується.

№4. Зварювання.

Зварювання часто використовується для остаточного складання конструкційних термопластів. Деталі з полікарбонату можуть зварюватися різними способами. Вибір способу залежить від розміру, форми і призначення:

•        зварювання з гарячою накладкою дозволяє добитися виняткової міцності і проводиться при температурі 260-300oС;

•        зварювання гарячим повітрям з використанням зварювального прутка, в цьому випадку слід проводити попередню сушку зварюваних ділянок і прутка при температурі  120-130oС протягом  12:00;

•        ультразвукове зварювання часто використовується, амплітуда зварювання з ультразвуковою обробкою 20кГц повинна бути в діапазоні 25-40 мкм.

№5. Шліфування.

Листи полікарбонату добре піддаються шліфуванню вологим способом на противагу сухому методу при якому відбувається виділення фрикційного тепла. Для досягнення ефективної обробки слід використовувати охолоджену воду. Для шліфування з хорошим результатом, краще всього використовувати кремнієвий наждачний папір (для грубої обробки з зернистістю 80, для тонкої -280). Для фінішного шліфування рекомендується шкурка із зернистістю 400 або 600.

№ 6. Склеювання.

     Склеювання вимагає дотримання наступних правил:

•        торці листів мають бути звільненими від будь-яких забруднень;

•        поверхні повинні бути гладкими і рівними;

•        розчинник або лак повинні зберігати працездатність під час усього робочого періоду додатка тиску;

•        при використанні розчинників для з'єднання деталей з полікарбонату необхідно контролювати кліматичні умови в робочому приміщенні. Підтримування низької вологості дозволить виключити ефект вибілювання і використовувати малоактивні лаки;

•        тиск при фіксації з'єднання повинно здійснюватися до повного його затвердіння;

•        при роботі з розчинниками слід забезпечити хорошу вентиляцію приміщення.

•        очищення деталей з полікарбонату проводитися метиловим або ізопропиловим спиртом, м'якими мильними розчинами, гептаном або гексаном. Очищення не повинне проводитися за допомогою частково гідрованих вуглеводнів, кетонів, сильних кислот  або алкалінію.

Вам також може бути цікаво почитати:

Чи можна застосовувати полікарбонат замість скла?

Чи є полікарбонат пожежобезпечним матеріалом?

Попередні статті