Кошик
135 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

Розрахунок обрешітки для скатних покрівель

Розрахунок обрешітки для скатних покрівель
Стаття допоможе Вам самостійно розрахувати товщину і крок обрешітки для монтажу полікарбонату. В цій статті ми надаємо рекомендацію стосовно розрахунку обрешетування для скатних поверхонь.

22.04.16

Якщо ви хочете зробити навіс і задаєтесь питанням який саме полікарбонат Вам потрібен, то в першу чергу необхідно зрозуміти, що для Вас є більш оптимальним варіантом: купити більш товстий пластик чи зробити більш часту обрешітку. Надто часта обрешітка псує загальний вгляд конструкції, а завеликі проміжки між обрештуванням не забезпечують надійності конструкції та накриття. В цій статті ми надаємо рекомендацію стосовно розрахунку обрешетування для скатних поверхонь. Таблиця досить легка в застосуванні й варто завжди мати її під руками для швидкого підрахунку необхідного матеріалу для клієнта.

Рекомендований схил для встановлення стільникового полікарбонату від 10%. Для того, щоб Ви могли розрахувати товщину і крок обрешітки для скатної конструкції, нижче наведена таблиця.

Крок 1. Розраховуємо відстань між несучими опорами. 

В таблиці вказані 3 ширини між несучими продольними опорами (стропила): - 2,1 м - стандартна ширина, 1,05 м - половина від стандартної ширини і 0,7 м - третина від стандартної ширини. Чому так? Все просто. Для того, щоб відстань між опорами було однакова, а також, щоб компенсувати термічне розширення по ширині листа, яке при ширині 2,1 = 8-9 мм, при ширині 1.05 = 4-4,5 мм, а при ширині 0,7 його не враховують. 

Крок 2. Далі Ви обираєте межі навантаження. Ми враховуємо навантаження на  полікарбонат від снігу та вітру. 1Кілопаскаль (кПа) - одиниця вимірювання тиску = 101.97 Кілограм-сила на квадратний метр (кг / м²).

В таблиці вказано скільки кілограм на квадратний метр витримує певний рівень вказаний в кілопаскалях. Для України рекомендовано вибирати для монтажу навісів на вулиці для сотового полікарбонату  рівень III, для монолітного рівень  IV. 

 Крок 3. Обираємо товщину полікарбонату в залежності від конструкції, яку плануємо робити. Тобто в залежності від того, які рекомендована відстань між поперечними планкаами в обрешетуванні. Отже Ви підбираєте залежність товщини від 2-го показника обрешітки (перший ви вже вибрали).

Приклад. Ми хочемо зробити навіс шириною 4 метрів і довжиною 5 метрів і встановити його в передмісті. Вибираємо ширину по якій будемо кріпити стільниковий полікарбонат 1,05 метра.  Також вибираємо стільниковий полікарбонат Н - структури ( тобто самий розповсюджений) товщиною 10 мм. Оскільки для наших широт рекомендовано використовувати таблицю для рівня навантаження ІІІ  в нашій таблиці знаходимо дані цифри: тобто в колонці ІІІ -(1,6кПа 163кг/м.кв) знаходимо ширину 1,05 і в стрічці зліва Н sot, яка сходиться на цифрах 102 (см). Тобто маємо рекомендовані відстані поперечок виражених в сантиметрах.

На даній схемі Ви бачите рекомендоване обрешетування згідно нашого розрахунку.

 

Повністю влаштовує :-). Починаємо підбирати колір полікарбонату та комплектуючі до нашого полікарбонату: полікарбонатні шайби, профіля, стрічки.

Таблиця для розрахунку обрешетування для сотового полікарбонату: (в таблиці виділено кольором наш розрахунок)

розрахунок обрешетування

Таблиця для розрахунку обрешетування для монолітного полікарбонату: 

Отже, як бачите, нічого складного. Якщо ж у Вас виникли якісь запитання  - телефонуйте до нас, з радістю допоможемо підібрати матеріал та надамо рекомендації по встановленні та розрахунку обрешітки.

 

 

 

 

Інші статті