Кошик
92 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

Шкода і користь інфрачервоних променів на організм людини

29.01.17

Шкода і користь інфрачервоного випромінювання

З кожним роком ми все частіше чуємо фразу : інфрачервоні (ІЧ ) обігрівачі або інфрачервоні (ІЧ ) системи опалення. Ми чуємо про те , що вони економічні і безпечні , про те , що можна створити точковий або локальний обігрів в приміщеннях , про те , що вони абсолютно безпечні для людей. Чи так це ? Давайте піднімемо і розберемо питання про вплив інфрачервоних променів на організм людини.

Для початку , потрібно зрозуміти , що таке інфрачервоне тепло або інфрачервоне випромінювання :

« Інфрачервоне випромінювання також називають « тепловим » випромінюванням , так як інфрачервоне випромінювання від нагрітих предметів сприймається шкірою людини як відчуття тепла. При цьому довжини хвиль , що випромінюються тілом , залежать від температури нагрівання : чим вище температура , тим коротше довжина хвилі і вище інтенсивність випромінювання. » - Взято з Вікіпедії .

Яскравий і зрозумілий приклад для кожного з нас - це сонце . Воно повністю показує роботу будь-якого з інфрачервоних обігрівачів. Але і тут потрібно розрізняти інфрачервоні і ультрафіолетові промені , саме інфрачервоні передають тепло!

 

              Тепер безпосередньо про обігрівачі та їх вплив на людину.

  Всі інфрачервоні обігрівачі ділять на три типи:

 короткохвильові : λ = від 0,74 до 2,5 мкм (температура нагрівального елемента більше 800 ° С) , UFO , MoEl та ін

 середньохвильові : λ = від 2,5 до 50 мкм (температура нагрівального елемента до 600 ° С) , « Frico " серії IR , " Беломо " та ін

 довгохвильові : λ = від 50 до 2000 мкм (температура нагрівального елемента менше 300 ° С) , « Билюкс » , «тепло » та інше.

Короткохвильові і середньохвильові ІЧ обігрівачі

Область застосування: локальний або вуличний обігрів. Завдяки високій інтенсивності теплового потоку вони зможуть впоратися з « суворими » умовами - вулиці , або при нагріванні « пяточка » у великому приміщенні . ( Більш детально про роботу короткохвильових обігрівачів ) .

Вплив на людину : «Не бажано тривале перебування людини під впливом короткохвильових обігрівачів » ( Гігієна праці : Підручник : А.М. Шевченко , С.В. Алексєєв та ін За ред. А.М. Шевченко: 1993.С ) Короткохвильове інфрачервоне випромінювання , на відміну від довгохвильового інфрачервоного випромінювання , може викликати почервоніння шкіри в місці опромінення. Причина цього в тому , що капілярні судини розширюються , посилюється кровообіг . Незабаром на місці опромінення може з'явитися пухир . Так само , при попаданні короткохвильових інфрачервоних променів на органи зору , може виникнути катаракта. Важливі моменти які необхідно дотримуватися при обігріві короткохвильовими обігрівачами - це відстань від обігрівача до людини і час знаходження людини під обігрівачем . Точні дані можна дізнатися з каталогів по продукції або у фахівців. Якщо в двох словах , формула досить проста: чим ближче обігрівач , тим менше час . Перераховані вище , можливі наслідки від дії короткохвильового ІЧ обігрівача , не слід плутати з впливом довгохвильового ІЧ обігрівача.

Довгохвильові ІЧ обігрівачі

Область застосування - система опалення для житлових і виробничих приміщень , там , де люди перебувають тривалий час. Ефективні при обігріві всієї площі в приміщенні.

Вплив на людину :

Науці невідомі які-небуть негативні впливи довгохвильового інфрачервоного випромінювання на організм людини. Більше того , зараз довгохвильове інфрачервоне випромінювання знайшло дуже широке поширення в медицині (хірургія , стоматологія , інфрачервоні лазні), що говорить не тільки про його нешкідливості , але і про корисну дію на організм.

Довгі хвилі найбільш глибоко проникають в організм , викликаючи його максимальний прогрів . Саме на цій властивості заснований ефект теплового лікування , широко використовується в фізіотерапевтичних кабінетах наших і зарубіжних клінік. Важлива характеристика інфрачервоного випромінювання - довжина хвилі (частота ) випромінювання. На думку співробітників НДІ медицини праці при Академії наук Росії , інфрачервоне випромінювання позитивно діє на організм , якщо довжина його хвилі не перевищує довжини хвилі , що виділяється самою людиною. Тому можна отримати явище , що називається «резонансним поглинанням » , при якому зовнішня енергія буде активно поглинатися тілом : Інтенсивність випромінювання людського тіла в інфрачервоному спектрі знаходиться в діапазоні від 70 до 200 мкм , максимальне випромінювання в діапазоні від 90 до 115 мкм.

Сучасні дослідження в галузі біотехнологій показали , що саме дальнє інфрачервоне випромінювання має виключне значення в розвитку всіх форм життя на Землі. З цієї причини його називають також біогенетичними променями або променями життя . Наше тіло саме випромінює довгі інфрачервоні хвилі , але воно саме потребує також і постійного підживлення довгохвильовим теплом. Якщо це випромінювання починає зменшуватися чи немає постійного підживлення ним тіла людини , то організм піддається атакам різних захворювань , людина швидко старіє на тлі загального погіршення самопочуття . Дальнє інфрачервоне випромінювання нормалізує процес обміну і усуває причину хвороби , а не тільки її симптоми.

Опалення з використанням ІЧ- випромінювання особливо сприятливо впливає на підвищення імунної системи дітей , на здоров'я людей похилого віку , та осіб з ослабленим здоров'ям. ІЧ промені ефективно усувають запалення , при простудних захворюваннях пригнічується розмноження хвороботворних бактерій не лише в організмі людини , але і в навколишній атмосфері . Має хороший косметичний ефект , поліпшується циркуляція крові в шкірному покриві , внаслідок чого , покращується колір обличчя , розгладжуються зморшки , шкіра виглядає молодшою. Застосування ІЧ- опалення сприяє оздоровленню ряду захворювань шкіри (псоріаз , алергія , нейродерміт і т.д.) , загоєнню ран , порізів. Іонізуючи повітряний простір , таке захворювання , як алергія на пил , йде на спад. У ході дослідження ІЧ променів виявлені ефект: пригнічення росту ракових клітин , нейтралізація шкідливого впливу електромагнітних полів (телевізор , комп'ютер і т.д.) , поліпшення здоров'я у хворих на діабет , нейтралізація наслідки радіоактивного опромінення , нормалізація тиску (гіпертонія , гіпотонія) . Довгохвильове ІЧ-випромінювання абсолютно безпечно , надає м'яку оздоровчий вплив на організм здорових людей.

На закінчення хочеться сказати наступне: інфрачервоне випромінювання це одна зі складових частин звичайного сонячного світла. Практично всі живі організми знаходяться під впливом сонця і , отже , інфрачервоних променів. Більше того , саме без цих променів наша планета не прогрівалась б до звичних для нас температур, не прогрівалось б повітря , на Землі панував би вічний холод. Інфрачервоне випромінювання - природний вигляд передачі тепла. Нічого більше.

Пластімет - Жити тепло!