Кошик
110 відгуків
+38 097 552-76-99
Полікарбонат, теплиці, плівка теплична, ІЧ обігрів - замір, розрахунок, монтаж — «ПЛАСТІМЕТ»

Переваги сепаратора ІСМ «ТОР» над існуючими аналогами

Переваги сепаратора ІСМ «ТОР» над існуючими аналогами
У чому полягають переваги роботи із сепаратором "ІСМ" ТОР? Завдяки чому можна зекономити на споживанні електоенергії при підготовці найкращого посівного зерна? В чому полягає принцип його роботи? Про це та інше - у нашій статті.

10.04.13

 

Робота аеродинамічних сепараторів базується на розподіленні зерносуміші під дією повітряного потоку за вагою та парусністю. Ключова особливість, а отже і відмінність сепараторів «ТОР» полягає у способі створення повітряного потоку.

На малюнку а) зображений генератор повітряного потоку, який використовується в сепараторах типу САД або Алмаз. У ньому повітря подається радіальним вентилятором (равликом) і далі рухається до камери сепарації через канал подачі повітря. Як показано на малюнку, даний канал має згин, після якого виникають сильні завихрення повітря і турбулентність. Для вирівнювання потоку використовується спрямовуюча решітка – металева сітка з дрібними отворами. Вона досить сильно затримує і послаблює потужність повітряного потоку. Для компенсації цих втрат доводиться збільшувати потужність генератора, що, відповідно, збільшує обсяг використовуваної електроенергії.

Крім цього, використання спрямовуючої решітки має іще один суттєвий недолік. Повітря в сепаратор всмоктується знизу, тобто біля підлоги і дуже часто зі сміттям. Це сміття може застрявати в решітці або налипати на неї, що призводить до зменшення її пропускної здатності. В таких випадках знижується сила повітряного потоку і якість сепарації значно погіршується. Тому, за процесом сепарації потрібно постійно стежити і в разі потреби зупиняти обладнання для очищення спрямовуючої решітки.

У разі застосування прямої подачі повітря за допомогою імпелера, як показано на малюнку б), повітря рухається по прямій. Таке рішення дає багато переваг.

По-перше, не виникає завихрень, потік повітря сильніший і рівномірний, і як наслідок немає потреби застосовувати спрямовуючу решітку.

По-друге, можна використовувати двигун меншої потужності. При однаковій продуктивності, сепаратори «ТОР» споживають в 2-3 рази менше електроенергії, аніж аналогічні моделі.

По-третє, електродвигун охолоджується потоком повітря, а не власною системою охолодження. Таким чином, виключається можливість перегріву або згоряння двигуна.

По-четверте, потік повітря стабільний і не змінюється після зміни налаштувань сепаратора. Оскільки немає необхідності призупиняти роботу сепаратора для чистки повітроводів, фактично, час безперервної роботи аеродинамічного сепаратора «ТОР» необмежений.

Ще однією відмінністю є процес налаштування повітряного потоку для різних режимів роботи сепаратора. Наприклад, для калібрування зерна швидкість потоку повітря має бути меншою, ніж для попередньої чи первинної очистки. У сепараторах «ТОР» зміна швидкості повітряного потоку здійснюється за допомогою регулювання оборотів електродвигуна. Це можливо завдяки використанню частотного конвертера. В аналогічних сепараторах, для зменшення сили повітряного потоку використовується механічна заслінка для перекриття вхідних жалюзі. При цьому, двигун продовжує працювати на повну потужність. Очевидно, що можливість змінювати обороти двигуна дозволяє знизити енергоспоживання сепаратора, економити ресурс самого електродвигуна, зробити налаштування подачі повітря плавним та зручним. Частотний конвертер приймає на себе всі перепади напруги і струму в мережі. Він плавно розганяє і зупиняє двигун, водночас усуваючи необхідність його перезавантаження при запуску (затрати електроенергії під час різкого запуску двигуна в 10 разів більші номінальних) та збільшує період роботи підшипників.

 

Попередні статті